Hededammen 2
6705 Esbjerg
Telefon
70 86 84 40
Ring til forhandler
Husk at sige du har været på Biltorvet
Hjemmeside
I dag (d. 11/9)
07:30 - 17:00
Lørdag (d. 12/9)
Lukket
Søndag (d. 13/9)
11:00 - 16:00
Mandag (d. 14/9)
07:30 - 17:00
Tirsdag (d. 15/9)
07:30 - 17:00
Onsdag (d. 16/9)
07:30 - 17:00
Torsdag (d. 17/9)
07:30 - 17:00
Hededammen 2
6705 Esbjerg
Hjemmeside
Hededammen 2
6705 Esbjerg
Hjemmeside
Toyota Louis Lund
Ses vi til Kør Grønt i Esbjerg? ⚡🚗 Vi kommer med flere af vores nyeste elbiler – heriblandt Toyota bZ4X, bZ4X Touring, C-HR+ og Urban Cruiser. Lige nu har vi også en skarp kampagne, hvor du får 3 års Toyota Forsikring med i prisen, når du bestiller en ny elbil fra Toyota.* Og der er endnu en god grund til at besøge os på Torvet – vi har nemlig en ekstra skarp mulighed med til dig, der overvejer en ny elbil. Hvad det præcis indebærer, må du komme forbi og høre mere om 😉 Ses vi til Kør Grønt på Torvet i Esbjerg lørdag den 12. september? 👋 *Toyota Forsikring gives med i 3 år v. privatkøb af ny Toyota el-personbil hos aut. Toyota-forhandler ml. d. 1/9-31/12 2026. Bruger skal være fyldt 25 år. Dækker ansvar, kasko, friskade, elbil, udvidet glas. Op til 50.000 km/år. Selvrisiko: 5.000 kr. Leveres af Gjensidige Forsikring, dansk filial af Gjensidige Forsikring ASA, Norge; medlem af Garantifonden for skadesforsikringsselskaber. Forudsætter opfyldelse af indtegningskrav, hvorefter værdien er individuel og udgør min. 17.000 kr. over 3 år. Endelig værdi oplyses i tilbud fra forhandler. Dækker med begrænsninger iht. forsikringspolice og -betingelser (se www.toyota.dk/bilforsikring). Ved ophør inden for betalt periode udbetales evt. tilgodehavende til Toyota Danmark A/S; ikke til kunden. Kan ikke kombineres m. andre kampagner.
Læs mere
Toyota Louis Lund
Få 3 års betalt Toyota forsikring, ved køb af fabriksny elbil fra Toyota! 🎉 Lige nu får du 3 års Toyota Forsikring med, når du f.eks. køber en ny Toyota C-HR+ Så slipper du for at bekymre dig om prisen på bilforsikringen og får en tryg start på dit nye elbilseventyr. Læs mere om kampagnen nedenfor 👇 https://www.louis-lund.dk/toyota/kampagner/forsikringskampagne-1/ Toyota Forsikring gives med i 3 år v. privatkøb af ny Toyota C-HR+ hos aut. Toyota-forhandler ml. d. 1/9-31/12 2026. Bruger skal være fyldt 25 år. Dækker ansvar, kasko, friskade, elbil, udvidet glas. Op til 50.000 km år. Selvrisiko: 5.000 kr. Leveres af Gjensidige Forsikring, dansk filial af Gjensidige Forsikring ASA, Norge; medlem af Garantifonden for skadesforsikringsselskaber. Forudsætter opfyldelse af indtegningskrav, hvorefter værdien er individuel og udgør min. 20.000 kr. over 3 år. Endelig værdi oplyses i tilbud fra forhandler. Dækker med begrænsninger iht. forsikringspolice og -betingelser (se www.toyota.dk/bilforsikring). Ved ophør inden for betalt periode udbetales evt. tilgodehavende til Toyota Danmark A/S; ikke til kunden. Kan ikke kombineres m. andre kampagner. Viste model er Toyota C-HR+ Executive. Forbrug: 155 Wh/km. Rækkevidde: 507 km. Se mere på toyota.dk.
Læs mere
Toyota Louis Lund
Har du glemt bilnøglen? Så kan din telefon hjælpe dig 📱🔑 Med den digitale nøgle kan du bruge din telefon til at låse bilen op og køre afsted. Det kan eksempelvis være praktisk, hvis du har glemt din almindelige nøgle og hurtigt skal have adgang til bilen. I videoen viser Lukas, hvordan du opsætter og bruger den digitale nøgle. Når du benytter funktionen, skal appen være åben – præcis som vi viser i videoen. Den digitale nøgle kan bruges i: 🔹 Toyota C-HR+ Executive 🔹 Alle udstyrsvarianter af den faceliftede Toyota bZ4X 🔹 Toyota bZ4X Executive modeller fra 2024 og frem. 🔹 Alle udstyrsvarianter af Toyota bZ4X Touring Du kan også finde andre video vejledninger til din Toyota her:👇 https://www.louis-lund.dk/toyota/raad-og-viden-til-en-toyota/
Læs mere
Toyota Louis Lund
Vi har denne Toyota Aygo X på lager, som savner en ny ejer 😉 Er det dig? 🤔 Du kan i hvert fald starte med at kigge nærmere her 👇 https://www.biltorvet.dk/bil/toyota/aygo-x/1-0-vvt-i-air-pulse-72hk-5d-aut/3140914?utm_source=facebook&utm_medium=organic&utm_campaign=Facebook+Free+2642&utm_content=12
Læs mere
5 forhandlere
Hos Toyota Esbjerg Louis Lund A/S er vi autoriseret forhandler af blandt andet Toyota. Vi har mange års erfaring med salg af biler i alle klasser, og hos os kan du være sikker på, at kunden altid er i fokus. Vores mål er at gøre det så let for dig som muligt at finde din nye bil. Læs mere om vores mange biler nedenfor, og find frem til den helt rette model for dig.
Hos Toyota Esbjerg Louis Lund A/S kan du med al sandsynlighed finde en bil, der passer lige netop din livsstil. Hos os kan du finde alt fra små sedaner til store SUV’er, og det betyder kort sagt, at der findes noget til ethvert kørselsbehov.
Disse mærker forhandler vi hos Toyota Esbjerg Louis Lund A/S:
Uanset om du leder efter en stor bil med masser af plads og power eller en mindre, mere brændstoføkonomisk model, kan du trygt regne med, at vi hos Toyota Esbjerg Louis Lund A/S kan tilbyde dig flere gode muligheder.
Der er mange gode grunde til at købe din drømmebil hos os. For det første er vi dedikerede til at yde kundeservice i absolut topklasse. Vi stiller os til rådighed, lytter til dine ønsker og guider dig til den rette løsning for lige netop dig. Vi er stolte af vores faglighed, og vi deler hellere end gerne vores viden med dig, så du har det bedst mulige grundlag for at træffe den rette beslutning.
Vi ved, at bilkøb ikke er enkelt, men vores mål er at gøre det så enkelt som muligt. Derfor kan du altid hive fat i os, hvis du har spørgsmål i forbindelse med dit bilkøb, service eller noget helt tredje.
Hos Toyota Esbjerg Louis Lund A/S er det vores mål at være din foretrukne lokale bilforhandler i Esbjerg. For os er det altid en prioritet at være så tæt på vores kunder som muligt, og det skal samtidig være let for dig at booke et uforpligtende møde med os. Hvis du gerne vil i kontakt med os, kan du finde vores kontaktoplysninger ovenfor.