Vestermarksvej 5
6600 Vejen
Telefon
70 86 84 39
Ring til forhandler
Husk at sige du har været på Biltorvet
Hjemmeside
I dag (d. 22/4)
07:30 - 17:00
Torsdag (d. 23/4)
07:30 - 17:00
Fredag (d. 24/4)
07:30 - 17:00
Lørdag (d. 25/4)
Lukket
Søndag (d. 26/4)
11:00 - 16:00
Mandag (d. 27/4)
07:30 - 17:00
Tirsdag (d. 28/4)
07:30 - 17:00
Toyota Louis Lund
🚛⚡ Det var alligevel noget af et syn, der mødte os i sidste uge… Lastbil læsset med Toyota C-HR+ i Esbjerg – og lange rækker af dem i Varde 👀 Og det er ikke kun dér – rundt i alle vores afdelinger begynder de nu at fylde godt op 🙌 Det er nemlig kundesolgte biler, som nu står klar, én efter én, til at blive gjort klar og leveret til deres nye ejere 🚗 Det har været værd at vente på – nu begynder de for alvor at ramme vejene 🚛⚡
Læs mere
Toyota Louis Lund
Har du lagt mærke til vores udvalg af lettere brugte Lexus? ✨ Patrick viser her et par af dem frem – bl.a. den elektriske Lexus RZ ⚡ og plug-in hybriden Lexus NX 🔋 Fælles for dem er komforten, roen i kabinen og den eksklusive kvalitet, man forventer af en Lexus. Det er biler, der skal opleves. De fleste står klar i Esbjerg – også om søndagen fra 11:00 til 16:00 🕰️ Du kan også se udvalget her: https://www.louis-lund.dk/brugte-biler-paa-lager/?soegning=lexus
Læs mere
Toyota Louis Lund
Så blev det fredag og vi har fået glæden af at kunne præsentere dig for denne Farizon SV 🚘 Tag et kig her 👇 https://www.biltorvet.dk/varebil/farizon/sv/l2h2-83-kwh-231hk-van-aut/3048445?utm_source=facebook&utm_medium=organic&utm_campaign=Facebook+Free+2908&utm_content=8
Læs mere
Toyota Louis Lund
🚨 Kender du vores næste kollega? 🚨 Hos Louis Lund leder vi lige nu efter nye medarbejdere til flere spændende stillinger på tværs af vores afdelinger 🙌 Måske er det dig – eller måske én i dit netværk? Så må du meget gerne tagge eller dele opslaget 👇 Vi søger lige nu: 📍 Salgskonsulent – Vejen 📍 Produktspecialist/salgstrainee – Vejen 📍 Produktspecialist/salgstrainee – Esbjerg 📍 Weekendhjælper – Esbjerg 📍 Eftermarkedstrainee – Varde Hos Louis Lund bliver du en del af en branche i konstant udvikling, et stærkt team og en arbejdsplads med mange muligheder 🚗💼 👉 Læs mere om stillingerne og søg her: https://www.louis-lund.dk/job/
Læs mere
5 forhandlere
Hos Toyota Vejen Louis Lund A/S er vi autoriseret forhandler af blandt andet Toyota. Vi har mange års erfaring med salg af biler i alle klasser, og hos os kan du være sikker på, at kunden altid er i fokus. Vores mål er at gøre det så let for dig som muligt at finde din nye bil. Læs mere om vores mange biler nedenfor, og find frem til den helt rette model for dig.
Hos Toyota Vejen Louis Lund A/S kan du med al sandsynlighed finde en bil, der passer lige netop din livsstil. Hos os kan du finde alt fra små sedaner til store SUV’er, og det betyder kort sagt, at der findes noget til ethvert kørselsbehov.
Disse mærker forhandler vi hos Toyota Vejen Louis Lund A/S:
Uanset om du leder efter en stor bil med masser af plads og power eller en mindre, mere brændstoføkonomisk model, kan du trygt regne med, at vi hos Toyota Vejen Louis Lund A/S kan tilbyde dig flere gode muligheder.
Der er mange gode grunde til at købe din drømmebil hos os. For det første er vi dedikerede til at yde kundeservice i absolut topklasse. Vi stiller os til rådighed, lytter til dine ønsker og guider dig til den rette løsning for lige netop dig. Vi er stolte af vores faglighed, og vi deler hellere end gerne vores viden med dig, så du har det bedst mulige grundlag for at træffe den rette beslutning.
Vi ved, at bilkøb ikke er enkelt, men vores mål er at gøre det så enkelt som muligt. Derfor kan du altid hive fat i os, hvis du har spørgsmål i forbindelse med dit bilkøb, service eller noget helt tredje.
Hos Toyota Vejen Louis Lund A/S er det vores mål at være din foretrukne lokale bilforhandler i Vejen. For os er det altid en prioritet at være så tæt på vores kunder som muligt, og det skal samtidig være let for dig at booke et uforpligtende møde med os. Hvis du gerne vil i kontakt med os, kan du finde vores kontaktoplysninger ovenfor.